Czy jesteś przedsiębiorcą? Znam zmęczenie decyzjami, jakie towarzyszy temu regionowi. Znam to uczucie rozproszenia i przytłoczenia! Wiem, jak to jest, gdy masz mnóstwo pracy na linii i nie wiesz, od czego zacząć. Cały czas znajduję się w tej przestrzeni, bo jeśli śledzicie mnie od jakiegoś czasu, znacie wszystkie przestrzenie, do których sięgam. Jest to absolutnie przytłaczające, nie mówiąc już o tym, że wprawia mnie w stan paraliżu analitycznego; to po prostu termin opisujący czas, jaki spędzamy na analizowaniu rzeczy, które uniemożliwiają nam podjęcie jakichkolwiek działań. Zaufaj mi, wiem, jak to jest. Będąc tam. Ja to zrobiłem!

Zanim przejdę do technik, których używam, chcę podzielić się małym sekretem o sobie – ciii! Nie mów nikomu, ale jestem totalnym uzależnionym od Dziennika! Ach! Tak to prawda. Chcę wam też pokazać, ile magazynów kupiłam w tym roku.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć, jak chcesz je kupić Dzienniki i artykuły papiernicze Tutaj możesz przeczytać nasze informacje dla partnerów, których używam do prowadzenia dziennika.

Tak więc, jeśli jesteś tu nowy, chciałbym przedstawić ci pewne tło – jestem rolnikiem ekologicznym, co oznacza sadzenie, uprawę, zbieranie, pielenie, nawożenie itp. w moim gospodarstwie. Oznacza to, że muszę wszystko zaplanować, a także prowadzę wiele firm internetowych i coaching. Prowadzę lekcje rolnictwa dla uczniów szkół, a także prowadzę programy mentorskie. Oprócz tego prowadzę bloga o rolnictwie i zrównoważonym stylu życia, a także prowadzę kanał na YouTube. Bycie przedsiębiorcą pełnym pasji z pewnością niesie ze sobą szczęście i chaos. W każdej chwili w mojej głowie pojawiają się miliony pomysłów i większość z nich potrafi mnie naprawdę podekscytować. Ale przez większość czasu też jestem przytłoczony!

Dlatego muszę przenieść wszystkie te pomysły na papier. To jest to, co nazywam Brain Dump! I uwierz mi, ten jeden krok pozwala mi spojrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy. Pomaga mi to zracjonalizować wykonalność niektórych z tych celów i jasno zastanowić się, czy jest to coś, co mogę osiągnąć w określonych ramach czasowych. Po ukończeniu tej czynności czuję, że mam większą kontrolę, ponieważ mój umysł jest czysty i nie ma w nim zamieszania. Mam wystarczającą jasność, aby pomóc mi skutecznie planować realizację moich celów.

SZYBKIE PRZEGLĄDANIE MAGAZYNÓW…

Oto moje 5-etapowe podejście do wyznaczania celów, abyś mógł je faktycznie osiągnąć;

1. Bądź realistą

Utrzymanie tego w zarządzaniu jest bardzo ważne. Nie ma nic złego w posiadaniu odważnych marzeń i celów, o ile jesteś przygotowany na skupienie się na ich osiągnięciu i pasują one do Twojej osi czasu. Ale nie miej nierealistycznych oczekiwań i nie gryź więcej, niż jesteś w stanie przeżuć.

2. Przygotuj się na uczucie dyskomfortu

Ponieważ to się stanie. Chociaż mówię, że Twoje cele powinny być realistyczne, bardzo ważne jest również, aby były na tyle elastyczne, aby wypchnąć Cię ze strefy komfortu. To tutaj następuje rozwój przedsiębiorcy. Trzeba stale i trochę przesuwać swoje granice. Powinieneś czuć motyle w brzuchu. To powinno sprawić, że trochę się podniesiesz.

3. Bądź niezwykle konkretny

Nie mogę wystarczająco podkreślić tego punktu. Niejasne cele to tylko marzenia i pewna droga do porażki. Nie spełnią się, więc nie oszukuj się niepewnością. Określ bardzo szczegółowo, co dokładnie chcesz osiągnąć.

4. Podział ogólnych celów na możliwe do wykonania kroki

Podziel swoje cele na proste, wykonalne kroki, które zawsze popychają Cię do przodu. Może to być coś bardzo prostego, ale musi być wykonalne.

5. Bierz się do pracy!

Nie mniej ważny; Po zakończeniu planowania należy przystąpić do pracy! Nic nie zostanie zrobione, jeśli faktycznie nie wstaniesz i nie zrobisz tego! Zatem PODEJMIJ DZIAŁANIE!

OBEJRZYJ FILM PONIŻEJ!

Uwaga: bądź dla siebie miły. Pamiętaj, żeby nie zawsze oczekiwać od siebie doskonałości. To nierealistyczne oczekiwanie, które utrudnia Twój postęp. Jestem powracającą perfekcjonistką i wiem, jak wiele moich wymarzonych projektów nigdy nie ujrzy światła dziennego ze względu na niepotrzebną potrzebę perfekcji w swoich zadaniach. Nie zwlekaj. Prokrastynacja to po prostu niepewność ukryta pod perfekcjonizmem. To tylko twój mózg cię oszukuje. Pogódź się z tym. Zrób mały, ale pewny krok, a wkrótce osiągniesz cel!

Moja mantra brzmi: Podejmij kompleksowe działania już dziś!

Pierwszy krok nie będzie wspaniały, ale to nic! Zrób pierwszy krok już teraz! Tylko to się liczy.

Kiedy zrobisz pierwszy krok do przodu, nabierzesz rozpędu. Twój mózg jest teraz w trybie działania. A więc zrób kolejny krok i zrób kolejny krok do przodu. Trzymaj się swoich celów. Nie traktuj „nie” jako odpowiedzi.

Pamiętaj też, że czasami może być konieczne zatrzymanie się i cofnięcie o krok. To też jest w porządku. Zatrzymaj się, ale nie poddawaj się. Bądź elastyczny, ale pamiętaj także o różnicy między odkładaniem spraw na później a byciem elastycznym. Wiedz, kiedy Twój mózg zaczyna płatać Ci figle. Wyrwij się ze spirali spadkowej i idź do przodu.

W mgnieniu oka będziesz na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów jak profesjonalista! A jeśli jesteś zapalonym rolnikiem i masz miejsce na prace ogrodnicze, sprawdź Jak zaplanowałem swój ogród,

JEŚLI PRZEGAPIŁEŚ FILM, ZOBACZ TUTAJ KANAŁ YOUTUBE GDZIE O TYM WSZYSTKIM SZCZEGÓŁOWO OPOWIEM. Wytłumaczę Ci to dosłownie i pokażę od środka, jak planuję swoją pracę!

Mam nadzieję, że to było pomocne. Podziel się ze mną kilkoma swoimi wskazówkami.

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Categorized in: