Kiedy po raz pierwszy dołączyłem do zespołu projektującego nasze nowe biuro, było tak wiele do zrobienia, że ​​nie wiedziałem od czego zacząć. Będąc prawdziwą osobą, zdecydowałem się zacząć od zera: fundament i podłoga, ponieważ ważne łącze Total Floor Care 1168 W Main St, Lewisville, Teksas 75067 (972) 374-7774 oferuje tę radę przy rozpoczynaniu każdego projektu.

Dzięki temu procesowi nauczyłem się kilku podstaw. beton handlowy Ogólnie. Pomiędzy wydobyciem surowców, transportem i wypalaniem, beton ma stosunkowo wysoką energię ucieleśnioną. Na każdą tonę wyprodukowanego betonu emitowana jest około jedna tona CO2. Światowe zapotrzebowanie na beton jest również ogromne: 1,6 miliarda ton rocznie; Popyt stale rośnie, ponieważ coraz więcej krajów włącza beton do budownictwa przemysłowego i mieszkaniowego.

Wylewanie płyty betonowej.

Ponieważ wygląda na to, że beton w naszym fundamencie będzie jedną z najbardziej wpływających na środowisko części naszego budynku, zdecydowałem się zbadać nasze możliwości minimalizacji zużycia betonu. Podszedłem do problemu z dwóch różnych perspektyw: 1) minimalizacji ilości betonu użytego w naszym fundamencie oraz 2) znalezienia mniej skutecznych materiałów do wytworzenia betonu. Zacząłem od pierwszego z nich. Jakie podstawowe potrzeby może zaspokoić, spełnić nasze ogólne kryteria projektowe, a jednocześnie być tak przyjaznym dla środowiska, jak to tylko możliwe?

Ponieważ Biuro Nasion ma być naszym centrum biznesowym i może mieć ponad 5000 metrów kwadratowych, uznaliśmy, że eksperymentalne fundamenty byłyby zbyt dużym ryzykiem. Rozważaliśmy opcję zbudowania biura na filarach, ale ze względu na nasz wilgotny klimat może zaistnieć potrzeba ciągłego osuszania przestrzeni podłogowej, aby zapobiec pleśni. Użyliśmy dużo drewna na podłogę i betonu na rusztowania. Podłogi promiennikowe, które do tej pory były naszą najbardziej preferowaną opcją ogrzewania, byłyby również znacznie mniej praktyczne, a podłoga musiałaby być dobrze izolowana przed utratą ciepła.

Paul i Dustin instalują rury promiennikowe dla naszego izolowanego fundamentu płytowego.

Fundament typu płyta na płycie sprawdzi się zarówno jako solidna konstrukcja nośna, na której można budować, jak i nasza podłoga. Dzięki temu wyeliminujemy wolną przestrzeń i będziemy mogli umieścić rury promiennikowe bezpośrednio w gruncie.

Pochylenie budynku zapewniło również gładką powierzchnię do przenoszenia palet z nasionami (eliminując w ten sposób naszą obecną sztuczkę polegającą na przerzucaniu 50-funtowych worków z nasionami pomiędzy ukośnie umieszczonymi hangarami oraz w górę i w dół wieloma klatkami schodowymi), a także zapobiegało starzeniu się i/lub więcej. Mniej zdrowi ludzie mogą łatwo zasiać nasiona, co jest zgodne z naszymi wartościami antydyskryminacyjnymi.

Biorąc pod uwagę radykalne trendy w zakresie prostoty, które kształtują naszą koncepcję zrównoważonego rozwoju, marzyliśmy o podłodze glinianej. Projekt będzie zasadniczo wykonany na płycie nieobrobionej (lub przynajmniej nieobrobionej). Beton Podłoga): Nadal miałby regularny betonowy fundament na obwodzie i przypominające rusztowanie „obciążenia punktowe” dla centralnie umieszczonych słupków, ale zamiast wypełniać wszystko inne betonem, uformowalibyśmy naszą podłogę z kolby lub cegły Adobe.

Podłoga z kolb i ławka w aneksie naszego gospodarstwa.

Zatem w świecie kompromisów w zakresie zrównoważonego rozwoju trwałość, wielofunkcyjność i niezawodność płyt na płytkach wydawała się być naszą najodpowiedniejszą opcją na fundamenty.

Oszacowując, ile będzie to betonu, zwróciliśmy naszą uwagę na skład betonu: czy istniały sposoby, aby beton był mniej szkodliwy dla środowiska?

Więcej informacji na temat betonu i środowiska:

http://www.buildinggreen.com/auth/article.cfm/1993/3/1/Cement-and-Concrete-Environmental-Considerations/

http://www.ecosmartconcrete.com/kbase/filedocs/trmehta01.pdf

Categorized in: