Trzon konstrukcyjny nowej siedziby SESE stanowi szkielet o konstrukcji drewnianej. Konstruowanie drewniane to tradycyjna metoda budowania z drewna; ale został on zastąpiony przez nowoczesne konstrukcje szkieletowe na początku XIX wieku, kiedy rozwój przemysłu umożliwił tanią produkcję tarcicy liściastej o standardowych wymiarach i funtów tanich gwoździ. Na stosunkowo dobrze zalesionym obszarze, takim jak nasz, konstrukcje drewniane umożliwiają wykorzystanie lokalnego drewna, nawet drewna z naszych własnych gruntów; skład drewna. Zdecydowaliśmy się na zastosowanie konstrukcji drewnianej w naszym nowym biurze z kilku powodów.

  1. Chcemy, aby ten budynek, nowa siedziba SESE, integrował się z zaangażowaniem SESE w dziedzictwo regionalne i zdolność ludzi do zapewnienia bytu sobie i swoim lokalnym społecznościom. W tym przypadku szkielet drewniany pozwala nam zbudować coś, co prezentuje regionalne dziedzictwo budowlane przy użyciu lokalnego drewna frezowanego przez lokalnych młynarzy.
  2. Duże słupy i belki charakterystyczne dla drewnianej konstrukcji szkieletowej pozwalają na duże rozpiętości pomiędzy poziomymi słupkami, co sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku ścian z bel słomy. Dzieje się tak dlatego, że tyczki można wbić w bele siana w sposób, który tworzy w belach minimalne nacięcia (musimy robić nacięcia tylko co 12 do 16 stóp zamiast co 16 cali, jak to robimy w przypadku ramy pręta).
  3. Odsłonięta drewniana rama jest nie tylko funkcjonalną częścią konstrukcji budynku, ale także bardzo użyteczną. Piękny i robi wrażenie wizualnie. Czym więc jest życie bez piękna?
  4. Wygląda na to, że zrobienie tego to świetna zabawa!
Prace nad drewnianym szkieletem trwają…

Więc nurkowaliśmy! Na podstawie szeregu sugestii, z którymi się skontaktowaliśmy George Allman z Timbersmiths, Inc.stolarz drugiego pokolenia, który mieszka i pracuje około 30 mil od nas. Był i nadal jest bardzo pomocny, ponieważ jest zarówno doświadczonym stolarzem, jak i zawodowym inżynierem. Wziął więc rysunki naszego architekta, zweryfikował jego wytrzymałość konstrukcyjną, zwymiarował wszystkie nasze belki i dostarczył nam wszystkie diagramy i plany potrzebne do zbudowania obiektu, a także doradzał nam w sprawie narzędzi i strategii, a także pożyczania i wynajmu nas. konkretnych narzędzi i uczy nas wszystkich niezbędnych umiejętności.

Co tak jest? Istnieje wiele stylów konstrukcji drewnianych (większość krajów ma swoje własne tradycje) i szereg technik, od konstrukcji drewnianych okrągłych po kwadratowe, od wszystkich tradycyjnych narzędzi ręcznych po wykorzystanie nowoczesnych elektronarzędzi. Ukośnica przesuwna i antypoślizgowa. Ponieważ jest to nasza pierwsza konstrukcja z drewnianą ramą, wybraliśmy dość prosty styl i używamy typowych elektrycznych narzędzi do obróbki drewna (takich jak elektryczne strugarki i piły tarczowe), zamiast próbować wbijać je siekierami i piłami ręcznymi. W końcu współczesny świat ma nam do zaoferowania wiele przydatnych rzeczy.

Najpierw zamówiliśmy wszystkie nasze dębowe słupy i belki u lokalnego traka Mike’a Wheelera i dostarczyliśmy je do sklepu George’a; Tutaj jesteśmy zmuszeni przepuścić je przez wielką strugarkę, doprowadzić je do tej samej grubości i wygładzić powierzchnię. szorstkie ślady piłowania.

Gwintowanie drewna o wymiarach 8 x 8 cali przez strugarkę grubościową. Spójrz na tę stertę trocin!

Po wykonaniu tej czynności instalujemy brykiety dkburn załadowaliśmy je na ciężarówkę z platformą i dostarczyliśmy do naszego gospodarstwa; Tutaj ustawiliśmy wytrzymałe kozły piłowe i rozpoczęliśmy wycinanie wpustów i czopów potrzebnych do ich połączenia.

Niektóre z większych i bardziej skomplikowanych słupków wymagały sporo pracy, aby wyrzeźbić stolarkę z wielu stron. Wskazówka: Budując konstrukcję o konstrukcji drewnianej, należy unikać kątów nieprostych.

Autor wbija czop w największy i najbardziej złożony filar budynku.

Zdecydowaliśmy się ebonizować wszystkie belki dębowe, aby zwiększyć dramaturgię (i ukryć duże zużycie, które prawdopodobnie wystąpi w budynku). Ebonizacja to naturalny proces wykańczania, którego nauczyliśmy się od lokalnego producenta mebli. Podobno dąb jest pełen garbników, które pod wpływem tlenku żelaza (lepiej znanego jako rdza) ciemnieją do prawie czarnego. Ponieważ jesteśmy gospodarstwem rolnym, nie brakuje nam leżącego w pobliżu zardzewiałego żelaza i stali, które zbieramy do wiaderka i moczymy w białym occie. Malowanie tym na drewnie zmienia je ze złotej opalenizny w głęboką niebieskawą czerń w ciągu kilku minut. To naprawdę dramatyczne!

Ebonizowane drewno obok niedokończonego drewna na naszym placu budowy.

Następnie nakładamy ostatnią warstwę gotowanego oleju lnianego na belki i podnosimy je na miejsce za pomocą wysięgnika wynajętego od George’a. Tradycyjnie budynek budowany jest na gruncie w odcinkach zwanych rzędami ram (w zasadzie przekrojami ramy), a następnie łączony ze sobą poprzez oparcie. Potrzebujesz wielu ludzi, dużo liny i całkiem dobrego pojęcia o tym, co robisz. Choć wspaniale byłoby mieć dużą stodołę, biorąc pod uwagę realia tej sytuacji, jestem niesamowicie szczęśliwy, że mam pod ręką dźwig. Waga poszczególnych belek w tym budynku może dochodzić do 1000 funtów.

Za pomocą pożyczonego dźwigu wsuwamy pasek na miejsce.

Gdy belki są już na swoim miejscu, wbijamy kołek lub dwa w złącze, łączymy wpust z czopem i zabezpieczamy ramę na miejscu. W pracy!

Categorized in: