Kiedy deszcz pada bez przerwy, serce tęskni za czymś wygodnym. Czasy, kiedy ziemia jest zimna, a powietrze jest rześkie, są na południu niezwykle rzadkie. Dlatego też trzeba było odwrócić dyskomfort i nieprzyjemność mokrej pogody.
Chcę sobie przypominać, że powinnam cieszyć się wszystkim i witać to całym sercem. Zawsze będą rzeczy, które nie będą nam się szczególnie podobać, ale wierzę, że mamy moc, aby zamienić każdą chwilę w upragnioną. Nie mogę prosić, żeby wyszło słońce i zaświeciło, ale na pewno zgaszę świeczki, nakryję stół i przygotuję dla mojej rodziny coś ciepłego i pysznego. Na zewnątrz może być tak ponuro i mokro, jak chcesz, ale w środku pozostanie ciepło i przytulnie.

„Wyciągnij liść”Mała księga hygge: duński sposób na dobre życieNapisane przez Mike’a Wickinga.
Duńskie słowo hygge (wymawiane hoo-gah) to jedno z tych pięknych słów, które nie przekłada się bezpośrednio na angielski, ale mniej więcej oznacza komfort, ciepło lub wspólnotę.

Hygge to uczucie, które towarzyszy Ci, gdy na zewnątrz jest ciemno, zimno i burzowo, a Ty przytulasz się do ukochanej osoby na kanapie, w ciepłych skarpetkach z dzianiny, przed kominkiem.
Może nie mamy kominka, bo wiesz, mieszkamy w Chennai, najgorętszym mieście w Indiach, w którym lato trwa 365 dni, ale na zewnątrz zbliża się burza i to jest najbliższe temu hyggeligowemu poczuciu. z przytulną kolacją przy świecach.

Miałem dwie opcje na śniadanie i kolację; Włoskie spaghetti i czerwony sos lub pendżabski chole bhature. Kontynuowałem z drugim. Teraz nadszedł czas, aby zanurzyć miękką, łuszczącą się bhature w pikantnym chole!

Uwaga: lokalizacja została przeniesiona do sypialni ze względu na prośbę o odpowiednie otoczenie.

Nawet w zwyczajnych czasach musimy znaleźć swoje własne chwile hygge, bo to naprawdę pokazuje, jak możemy maksymalnie wykorzystać każdą chwilę.

Jak sprawić, by ten dzień był wyjątkowy?

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Categorized in: